Mgr. Gabriela Výravská 

Feldenkrais Lektor

Jsem fyzioterapeutka, magisterský obor fyzioterapie jsem ukončila roku 2018 na 2.LF a v současné době pracuji na plný úvazek v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře – nyní na mateřské dovolené.

Mezi tím vším pozorováním ostatních lidí, jak se hýbou, se u mě v posledních letech rozvinula veliká chuť zkoušet všechny pohyby sama na sobě. Kam mě moje tělo pustí? Co mi dovolí, když o něj budu pečovat a věnovat se mu? Jaké pohyby sama nedělám efektivně a mohu na nich pracovat, co mohu objevit?

 

Feldenkrais Lektor

Od roku 2018 jsem úspěšně absolvovala čtyřletý výcviku Feldenkraisovy metody® (FM), který se jako první konal v ČR (Feldenkrais® training Prague 1). Jsem certifikovaný praktik pro vedení skupinových lekcí Pohybem k sebeuvědomění / Awareness through movement® i individuálních lekcí funkční integrace.

FM mi dává neuvěřitelný prostor pro vlastní prozkoumávání, lepší sebepoznání a tím lepší porozumění pohybu. To využívám jak pro osobní, tak profesní praxi.

Kromě Feldenkraise dělám také jógu, věnuji se kontaktní improvizaci, sezónně chodím na túry do hor, a stále se učím něco nového na cizích lekcích a workshopech. Ráda se také věnuji výtvarné tvorbě. I když sama na nic aktivně nehraji, tak se v rámci fyzioterapie věnuji pohybovým obtížím u hudebníků a jsem členkou výboru České společnosti pro hudební fyziologii a medicínu hudebníků.

Nyní je mou novou inspirací také má dcera a její každodenní zkoumání pohybu a objevování prostoru okolo ní.

Mgr. Gabriela Výravská 

feldenkrais.praha@gmail.com